Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Parę cennych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kolizjom

laweta

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

pasjonat samochodów i bezpieczeństwa na drodze

Opis bloga

Blog pomocy drogowej z poradami motoryzacyjnymi

mój avatar

archiwum

    2016
    Kwiecień

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 28945 osób

Blog pomocy drogowejParę cennych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kolizjom

Statystyki wskazują, że wypadki powodują zwykle osoby młode. Kluczowym powodem jest bezmyślność, brak szacunku do reguł i przepisów drogowych. Oczywiście, niektóre wypadki są nieuchronne, lecz są też i takie, których można uniknąć jeśli tylko prowadzący zachowa odpowiednią atencję. Niedwuznaczną rzeczą jest, aby każdy kierujący był postacią odpowiedzialną.

Oto parę cennych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kolizjom.

Miej otwarte oczy na to co dzieje się na drodze. Nie zapomnij, ze w czasie jazdy kompletna Twoja uwaga winna być oddana na poradzenie. Banalnie jest się rozproszyć tym co dzieje się w aucie, lecz kierowca powinien być odpowiedzialny wobec zadania prowadzenia pojazdu. Auta nie są miejscem dla czynności wielozadaniowych, z tego powodu należy powstrzymać się od czynienia innych rzeczy.

Unikaj pogawędek przez telefon w aucie. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych w czasie jazdy. Używać telefonów z funkcją głośnomówiącą, a najlepszą rzeczą jaką można zrobić to wyłączenie komórki.

Nie zmieniaj muzyki zbyt często. Choć to nie wskazane, aby w samochodzie słuchać muzyki podczas jazdy to nikt do tego się nie stosuje. Jeżeli już korzystasz z radia, nie zajmuj się nim zbytnio często. Przyszykuj listę ulubionych utworów, nagraj ją na płytę i trzymaj na boku do powszedniego użytku.

W żadnym wypadku nie pij alkoholu w aucie. W taki sposób dochodzi do wielu wypadków. Nie tylko niesie to za sobą wiele zagrożeń, lecz można też stracić prawo jazdy. Jeśli już musisz pić skorzystać z transportu publicznego.

Bierz pod uwagę ograniczenie prędkości. Wszyscy wiemy, iż samochód jadący z duża prędkością intensyfikuje ryzyko wypadków, dlatego powinno się zawsze przestrzegać ograniczeń szybkości.

Wpis powstał przy współpracy z assistance Wieszowa


21:50:12 10/04/2016 [Powrót] Komentuj