Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Zaznajom się z kilkoma radami – w głównej mierze jeśli jesteś młodym kierowcą

laweta

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

pasjonat samochodów i bezpieczeństwa na drodze

Opis bloga

Blog pomocy drogowej z poradami motoryzacyjnymi

mój avatar

archiwum

    2016
    Kwiecień

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 28945 osób

Blog pomocy drogowejZaznajom się z kilkoma radami – w głównej mierze jeśli jesteś młodym kierowcą

Jazda jest umiejętnością, którą trzeba opanować w możliwie najlepszy sposób, bo wiąże się to z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Niedostateczne zdolności podczas jazdy skończyć się mogą śmiertelnym wypadkiem. Wszystkie kraje na całym świecie mają precyzyjne przepisy ruchu drogowego a każdy kierowca jest obligowany do ich przestrzegania. Zasady te stawiają za cel ochronę życia i mienia.

W trakcie nauki jazdy w profesjonalnej szkole nauki jazdy kursant nauczy się podstaw kierowania pojazdem i pozna sposoby poruszania się po drodze. Wśród wszystkich pragnących zdobyć prawo jazdy zauważyć można, iż znaczna część stanowią młodzi ludzie. To często osoby niedoświadczone powodują wypadki, przyczyn może być parę od niedostatecznych umiejętności do brawury. Ażeby uniknąć wypadków zapoznaj się z kilkoma wzmiankami – szczególnie jeśli jesteś młody i ruszasz w swoją pierwszą długą podróż.

Unikaj decentralizujących Cie osób i rzeczy. Odnotować można, że znaczna część wypadków trafia się kiedy prowadzący nie jest skoncentrowany tym co dzieje się na drodze. Chwila nieuwagi jak korzystanie z telefonu komórkowego czy zmiana płyty Cd w odtwarzaczu może stać się przyczyną kolizji. Nazbyt wielu znajomych rozmawiających bardzo głośno może rozpraszać prowadzącego.

Wyśpij się przed podróżą. Jeśli jesteś senny bądź nie dospałeś to lepiej stronić od jazdy. Przyczyną wielu wypadków jest zaśnięcie prowadzącego za kierownicą.

Nie należy prowadzić pojazdu po spożyciu alkoholu, doprowadzić to może do utraty kontroli nad pojazdem. Jeżeli nie jesteś trzeźwy a musisz gdzieś dojechać poproś kolegę, aby Ci w tym pomógł.

Stroń od wszelakich innych czynności. W czasie jazdy skupiaj się tylko na tym co robisz. Nie powinno się wówczas jeść, pić, nakładać makijaż i tak dalej. Cała Twoja koncentracja ma być skierowana na to co dzieje się na drodze.

Wpis napisany przy współpracy z assistance Radzionków


21:50:43 10/04/2016 [Powrót] Komentuj