Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Porady jak przygotować samochód przed okresem zimowym

laweta

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

pasjonat samochodów i bezpieczeństwa na drodze

Opis bloga

Blog pomocy drogowej z poradami motoryzacyjnymi

mój avatar

archiwum

    2016
    Kwiecień

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 28945 osób

Blog pomocy drogowejPorady jak przygotować samochód przed okresem zimowym

Zimowa aura może okazać się trudna dla Twojego auta, więc dobrym pomysłem będzie przygotowanie auta do zimy. Rozsądne będzie sprawdzenie stanu technicznego pojazdu aby zweryfikować, że będziesz przyszykowany do nowych warunków. Zamiast odkładać i wyczekiwać, aż spadnie śnieg, lepiej przyszykować auto przed czasem. Poprzez to można dokonać potrzebnych czynności, które poprawią Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Płyny

Uzupełnij płyny samochodowe i upewnij się, że żaden z przewodów nie ma przecieków. Kup odpowiedni olej silnikowy, taki który nie zmieni swoich cechy pod wpływem ujemnych temperatur.

Konserwacja z zewnątrz

Choć trzeba troszczyć się o stan mechaniczny pojazdu, trzeba też zadbać o wygląd zewnętrzny. Poddaj pojazd wnikliwemu czyszczeniu lakieru z woskowaniem, by chronić karoserię przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

Światła

Dobrym pomysłem będzie dokładne sprawdzenie wszystkich świateł zewnętrznych czy są w dobrym stanie technicznym. Gdy popsuje się pogoda i zacznie padać deszcz, ukaże się mgła albo śnieg trzeba upewnić się, że pojazd będzie widoczny na drodze dla innych prowadzących. W ten sposób unikniesz przykrych wypadków.

Przednia szyba

Czy wiesz, że delikatne pęknięcia na szybie można zamaskować? Teraz jest czas by to zrobić! Zimowa pogoda może spowodować, że te małe pęknięcia się pogorszą. Lepiej jest zapobiegać i w taki sposób można zaoszczędzić spory rachunek. Upewnij się, ze wycieraczki są w dobrym stanie.

Opony

Doradzamy, aby założyć opony zimowe – głównie jeśli mieszkasz na terenach górzystych. Opony zimowe funkcjonują dobrze w oblodzonych bądź zaśnieżonych warunkach. Całoroczne opony zużywają się dość szybko, lecz również mogą stać się warte inwestycji, jeżeli tylko producent gwarantuje ich sprawne działanie podczas niedobrej aury.

Spodziewam się, że te kilka punktów przypomni Ci co należy zrobić przed zimą.

Artykuł powstał przy współpracy z assistance Świerklaniec


21:51:26 10/04/2016 [Powrót] Komentuj