Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Okresowe inspekcje auta

laweta

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

pasjonat samochodów i bezpieczeństwa na drodze

Opis bloga

Blog pomocy drogowej z poradami motoryzacyjnymi

mój avatar

archiwum

    2016
    Kwiecień

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 28945 osób

Blog pomocy drogowejOkresowe inspekcje auta

Wykonywanie cyklicznych inspekcji auta jest niesłychanie ważne. Jeżeli postanawiasz odleglejszą podróż zawsze trzeba zweryfikować, iż samochód gotowy jest do podróży. Nawet prędkie sprawdzenie stanu technicznego może przyczynić się do zaoszczędzenia czasu, pieniędzy i zdrowia.

Nie zapominaj o sprawdzeniu wszystkich płynów, nie tylko ich poziomu a też tego jak wyglądają. Wrażenia ogólne jak koloryt pomogą określić wiek i jakość płynu. Jeżeli płyn jest zabrudzony będzie to podstawa do jego wymiany.

Piana albo mleczny wygląd może wskazywać na dostawanie się wody do silnika. Olej silnikowy winien być tłusty, nie ziarnisty, jego zapach nie powinien przypominać spalenizny.

Zaparkuj samochód na równej powierzchni. Zaciągnij hamulec postojowy i wyjmij kluczyki ze stacyjki.

Sprawdzić pojazd pod spodem. Zwróć czujność na wszelkie uszkodzenia i brakujące komponenty. Sprawdź oznaki przecieków jak mokre plamy czy kałuże.

Sprawdź poziom oleju w motorze. Uczynić to możesz z wykorzystaniem specjalnego bagnetu sięgającego do wewnątrz bloku silnika. Nie zapominaj, że przed sprawdzianem bagnet trzeba oczyścić. W razie potrzeby uzupełnij braki.

Sprawdź poziom płynu hamulcowego używając wskazania min/max w pojemniku. Jeżeli będzie trzeba go odrobinę dolać, musisz zdawać sobie sprawę aby użyć trafnego.

Sprawdź poziom płynu wspomagania układu kierowniczego.

Sprawdź pasy. Zwróć uwagę na pęknięcia lub wyraźne braki. W razie potrzeby należy je wymienić.

Sprawdź akumulator. Częstą przyczyną niewłaściwej pracy baterii jest korozja na zaciskach, którą można usunąć. Zweryfikuj, że oba podłączenia są mocne, nie powinieneś mieć możliwość nimi poruszać po podłączeniu. Jednakże zwróć uwagę, aby nie dokręcać ich nazbyt mocno – nie złam zacisku.

Sprawdź chłodnicę. Zwróć uwagę na poziom płynu chłodzącego w zbiorniku przelewowym. Jeżeli będzie trzeba dolać chłodziwa zweryfikuj, że zakupiony płyn jest kompatybilny z w obecnej chwili używanym.

Sprawdź opony. Stan ich bieżnika jak i ciśnienie – w razie potrzeby niezbędne będzie dopompowanie.

Sprawdź czy klakson, wycieraczki, wentylator i wszelkie inne funkcje działają należycie.

Po tej kontroli będziesz przygotowany do wędrówek. Awaria może się przydarzyć zawsze jednak w właściwie utrzymanym pojeździe zdarza się rzadziej, samochód będzie funkcjonował dłużej i lepiej.

Artykuł napisany dzięki dowóz paliwa Wieszowa


21:53:14 10/04/2016 [Powrót] Komentuj